Přejít k obsahu

Zpráva o 8. ročníku Konference studentských odborných prezentací

Zpráva o 8. ročníku Konference studentských odborných prezentací

Dne 10. listopadu 2015 pořádal Ústav jazykové přípravy ZČU již 8. ročník této úspěšné akce v areálu ZČU na Borech. Konference se opět konala ve spolupráci se středními školami plzeňského regionu. Do soutěže se tentokrát zapojila Vyšší odborná a střední průmyslová škola elektrotechnická, Církevní gymnázium, Gymnázium Luďka Pika, Masarykovo gymnázium, Obchodní akademie, Střední průmyslová škola strojnická a Střední odborná škola profesora Švejcara a Gymnázium Blovice. Na konferenci hostovali studenti z Ostbayerische Technische Hochschule Amberg-Weiden.

Podmínkou účasti bylo přednesení prezentace v cizím jazyce na téma související se studovaným oborem. Každému účastníkovi následně porota položila související otázky.  Přihlášení studenti letos mezi sebou porovnali prezentační a komunikační dovednosti v angličtině, němčině, ruštině, španělštině, francouzštině a češtině pro cizince.

Studentské prezentace a následné diskuze byly hodnoceny porotami, ve kterých vedle vyučujících středních škol a členů akademické obce ZČU zasedli i zástupci spolupracujících a sponzorských subjektů, mezi které se zařadilo město Plzeň, organizace British Council, Velvyslanectví Spojených států amerických, Velvyslanectví Ruské federace, Velvyslanectví Dominikánské republiky, Velvyslanectví Chilské republiky a Velvyslanectví Peruánské republiky, dále Nakladatelství Fraus a Oxford University Press, společnosti ADP, Comtes FHT, Czech Precision Forge, Kontron, Robert Bosch, MBtech, Ricardo, Kermi, Škoda JS, Komerční banka a Bohemia Sekt.

Zástupci firem zájem studentů o studium cizích jazyků ocenili jak ve svých vstupech v úvodu konference, kde studentům nabídli stáže a brigády, tak při závěrečném předání hodnotných cen studentům, kteří se umístili na předních pozicích.

Pořadí na prvních třech místech v jednotlivých sekcích bylo následující:

 

Střední školy
Angličtina – humanitní sekce

1. místo: Tereza Sloupová (Církevní gymnázium, Plzeň) a Petr Hladík (Masarykovo gymnázium, Plzeň)

2. místo: Eliška Čadová (Gymnázium Luďka Pika, Plzeň)

3. místo: Dušan König (SPŠ strojnická a SOŠ profesora Švejcara, Plzeň)

 

Angličtina – technická sekce

1. místo: Filip Korbel (Církevní gymnázium, Plzeň)

2. místo: Adriana Cibulková, Adam Šťastný (Církevní gymnázium, Plzeň)

3. místo: Pavel Bureš (Vyšší odborná škola a Střední průmyslová škola elektrotechnická, Plzeň)

 

Němčina

1. místo: Zuzana Špinková (Církevní gymnázium, Plzeň)

2. místo: Ondřej Drobil (Církevní gymnázium, Plzeň)

3. místo: Martin Sýkora, Petr Zlámal (Církevní gymnázium, Plzeň)

 

Ruština

1. místo: Diana Koperlos (Obchodní akademie, Plzeň)

2. místo: Josef Šimon (SPŠ strojnická a SOŠ profesora Švejcara, Plzeň)

 

Španělština

1. místo: Kryštof Kohout (Gymnázium Luďka Pika, Plzeň)

2. místo: Klára Dvořáková a Lucie Malánová (Gymnázium Luďka Pika, Plzeň)

 

Francouzština

1. místo: Jelisaveta Puač (Obchodní akademie, Plzeň)

2. místo: Marie Kaiserová (Církevní gymnázium, Plzeň)

 

Západočeská univerzita
Angličtina – humanitní sekce

1. místo: Lukáš Pichlík (Fakulta ekonomická)

2. místo: Sofia Makanova (Fakulta designu a umění Ladislava Sutnara)

3. místo: David Just, B.A. (Ostbayerische Technische Hochschule Amberg-Weiden)

 

Angličtina – technická sekce

1. místo: Bc. Michal Volf (Fakulta strojní)

2. místo: Jiří Roub (Fakulta elektrotechnická)

3. místo: Bc. et Bc. Hana Fejfarová (Fakulta elektrotechnická)

 

Němčina

1. místo: Bc. Petr Ježek (Fakulta strojní)

2. místo: Lucie Jílková (Fakulta ekonomická)

3. místo: Bc. Iveta Študentová (Fakulta aplikovaných věd)

 

Ruština

1. místo: Timofey Zagorskiy (Fakulta filozofická)

2. místo: Valeriya Bondareva (Fakulta zdravotnických studií)

3. místo: Airat Khasanov (Fakulta filozofická)

 

Španělština

1. místo: Magdaléna Hejleková (Fakulta filozofická)

2. místo: Lucie Gurbanová (Fakulta pedagogická)

 

Čeština pro cizince

1. místo: Valeriya Bondareva (Fakulta zdravotnických studií)

2. místo: Anastasiya Halavanava (Fakulta elektrotechnická)

3. místo: Daria Pugaci (Ostbayerische Technische Hochschule Amberg-Weiden)

 

Všem účastníkům děkujeme za přípravu zajímavých prezentací a přejeme těm, kteří se letos neumístili, aby se jim to podařilo v některém z příštích ročníků.

 

Pozn.: Fotografie zachycující napínavé momenty letošního ročníku naleznete ve fotogalerii.

 

 Mgr. Eva Adamcová
 Koordinátor konference

Patička