Zpráva o 8. ročníku Konference studentských odborných prezentací

Dne 10. listopadu 2015 pořádal Ústav jazykové přípravy ZČU již 8. ročník této úspěšné akce v areálu ZČU na Borech. Konference se opět konala ve spolupráci se středními školami plzeňského regionu. Do soutěže se tentokrát zapojila Vyšší odborná a střední průmyslová škola elektrotechnická, Církevní gymnázium, Gymnázium Luďka Pika, Masarykovo gymnázium, Obchodní akademie, Střední průmyslová škola strojnická a Střední odborná škola profesora Švejcara a Gymnázium Blovice. Na konferenci hostovali studenti z Ostbayerische Technische Hochschule Amberg-Weiden.

Podmínkou účasti bylo přednesení prezentace v cizím jazyce na téma související se studovaným oborem. Každému účastníkovi následně porota položila související otázky.  Přihlášení studenti letos mezi sebou porovnali prezentační a komunikační dovednosti v angličtině, němčině, ruštině, španělštině, francouzštině a češtině pro cizince.

Studentské prezentace a následné diskuze byly hodnoceny porotami, ve kterých vedle vyučujících středních škol a členů akademické obce ZČU zasedli i zástupci spolupracujících a sponzorských subjektů, mezi které se zařadilo město Plzeň, organizace British Council, Velvyslanectví Spojených států amerických, Velvyslanectví Ruské federace, Velvyslanectví Dominikánské republiky, Velvyslanectví Chilské republiky a Velvyslanectví Peruánské republiky, dále Nakladatelství Fraus a Oxford University Press, společnosti ADP, Comtes FHT, Czech Precision Forge, Kontron, Robert Bosch, MBtech, Ricardo, Kermi, Škoda JS, Komerční banka a Bohemia Sekt.

Zástupci firem zájem studentů o studium cizích jazyků ocenili jak ve svých vstupech v úvodu konference, kde studentům nabídli stáže a brigády, tak při závěrečném předání hodnotných cen studentům, kteří se umístili na předních pozicích.