Use this area to offer a short preview of your email's content.
View this email in your browser
Milé studentky, milí studenti,
na základě Vašeho souhlasu Vám posíláme Newsletter Ústavu jazykové přípravy (UJP) - Language News. V tomto čísle newsletteru najdete:
  • Přednáška - IELTS: Becoming a Global Student
  • Informace o připravovaných zajímavých akcích v našich dvou jazykových centrech US Pointu a Ruském centru
  • Letní škola komunikace vědeckého výzkumu (anglický jazyk)
  • Informace o Mezinárodní letní jazykové škole
Pokud se rozhodnete náš newsletter již neodebírat, odhlašte se kliknutím na "unsubscribe from this list" na konci newsletteru.
Jana Čepičková
ředitelka
Chcete se dozvědět více o mezinárodní zkoušce z angličtiny IELTS? Přijďte si poslechnout přednášku na téma IELTS: Becoming a Global Student, kterou pořádá British Council ve spolupráci se Západočeskou univerzitou v Plzni. Přednášejícím je Mike Welch, IELTS Business Development Manager pro Evropu.
Staňte se součástí globální komunikace!
Anglicky mluví zhruba 1,75 miliardy lidí na celém světě – to je to každý čtvrtý. Ročně skládá zkoušku IELTS ve světě přes 2 miliony studentů a uznává ji více než 9 000 organizací včetně 3 000 v USA. Angličtina se rovněž stává hlavním kritériem při posuzování přijetí do zaměstnání.
IELTS je jedním z nejlepších způsobů, jak můžete prokázat své jazykové schopnosti a otevře vám dveře ke studiu a k pracovním příležitostem u nás i ve světě.
Odnesete si znalosti o významu zkoušky IELTS v dnešním světě, získáte přehled o tom, co můžete u zkoušky očekávat, tipy, jak dosáhnout co nejlepších výsledků.
Těšíme se na Vás 6. dubna ve 14 hod. v místnosti UV115.

Součástí přednášky bude kvíz a jeden přítomný bude mít možnost získat zkoušku IELTS zdarma. 
 

Člověk a stroj- soužití nebo souboj?  

Plzeňské rozhovory II

Letošní ročník obnovených Plzeňských rozhovorů II na téma „Člověk a stroj – soužití nebo souboj“ se bude konat 12.5.2016 od 9:30 hod. v prostorách Moving Station v Plzni – Jižním předměstí. Téma nás zavede do světa současné i budoucí reality, ve které stroje a roboti budou hrát stále větší úlohu. Přední odborníci z Čech a USA budou ve svých vstupech hodnotit, zda tato úloha bude představovat soužití a spolupráci, ze které budou moci lidé těžit, či souboj mezi člověkem a strojem. Po každém vstupu bude prostor na dotazy a krátkou besedu. Na konci celé konference proběhne panelová diskuse se všemi přednášejícími. Akce bude simultánně tlumočena.
 

Akce US Point

Všechny akce se konají v US Pointu, místnost UU 309, Univerzitní 22, Plzeň (pokud není uvedeno jinak). Aktuální program je vždy na www.uspoint.zcu.cz “Akce”
 

Duben 2016

Konverzační klub – každý čtvrtek 17:00 hod.
7.4.     16:30 – 18:30 hod. – Setkání skupiny GEG – Testování nemusí být nuda. Registrace nutná. GEG = Google Educational Group je neformální společenství pro podporu využívání Google technologií ve vzdělávání. Vyzkoušíme aplikace Plickers, Kahoot!, Nearpod, Quizlet a Socrative.
12.4.     17:00 hod. – U.S. All in One Series What are American Values? Mike Kohout – University of San Bernardino (místo: Anglická knihovna SVKPK, nám. Republiky 12, Plzeň)
19.4.     17:00 hod. – Movie club with Brad – Sweet and Lowdown. Brad Vice – assistant professor of literature. Filmový klub s komentářem a slovní zásobou (místo: salonek Literární kavárny Íčko, Sedláčkova 19 , Plzeň)
26.4.    17:00 hod. – Sportovní stipendia do USA. Seminář o možnosti získání sportovního stipendia na university v USA.
28.4.     15:30 hod. – Apple for Dummies. Ukážeme vám, jak „jiná“ je práce s počítači Apple oproti počítačům používající Windows.
 
Doporučujeme:
18.4.   15:00 – 18:00 hod. Veletrh amerických univerzit. Vše o studiu v USA pod jednou střechou! Letošní největší informační akce o studiu v USA. Kromě informačních stánků zástupců přijímacích kanceláří amerických vysokých škol se budete moci setkat s absolventy amerických univerzit a zástupců nejvýznamnějších českých stipendijních programů využitelných pro studium v USA včetně Fulbrightovy komise v Praze. Registrace nutná. (místo: prostory Anglo-American University, Letenská 5, Praha 1). Více info včetně seznamu škol na www.fulbright.cz
 
 

Květen 2016

Konverzační klub – každý čtvrtek 17:00 hod. (mimo čtvrtka 12/5)
3.5.       17:00 hod. – Vernisáž výstavy Konec války v Čimelicích (místo: Galerie evropského domu, nám. Republiky 12, Plzeň). Výstava potrvá do 27. května 2016)
10.5.    17:00 hod. - U.S. All in One Series America’s Big Debates. Mike Kohout – University of San Bernardino (místo: Anglická knihovna SVKPK, nám. Republiky 12, Plzeň)
12.5.     10:00 – 16:00 hod. Plzeňské rozhovory II. Jaký je pohled na téma “ Člověk a stroj – soužití nebo souboj?” očima českých a amerických vědců? Akce pro širokou veřejnost, simultánní tlumočení zajištěno. (místo: Moving Station, Jižní předměstí  Plzeň)
17.5.     17:00 hod. – Movie club with Brad – Woody Allen as the Front. Brad Vice – assistant professor of literature. Filmový klub s komentářem a slovní zásobou (místo: salonek Literární kavárny Íčko, Sedláčkova 19 , Plzeň)
19.5.     16:00 hod. – Informační zdroje US Pointu. Představení všech informačních zdrojů, které jsou v US Pointu k dispozici.
24.5.     17:00 hod. – Mých pět měsíců v Americe. Jan Škach získal jako 3. student Západočeské univerzity v Plzni velmi prestižní stipendium Fulbrightovy komise. Co ho motivovalo ucházet se o toto stipendium a jak vypadal jeho pobyt na americké univerzitě? Jak u toho zvládl ještě procestovat více než 40 000 km po celých Spojených státech? Povídání doprovázené fotkami.
 
 

Červen 2016

Konverzační klub – každý čtvrtek 17:00 hod. (mimo čtvrtka 12/5)
14.6.     17:00 hod. - U.S. All in One Series Who’s going to be the next president of the USA? Mike Kohout – University of San Bernardino (místo: Anglická knihovna SVKPK, nám. Republiky 12, Plzeň)
21.6.     17:00 hod. - Movie club with Brad – MILK. Brad Vice – assistant professor of literature. Filmový klub s komentářem a slovní zásobou (místo: salonek Literární kavárny Íčko, Sedláčkova 19 , Plzeň)
28.6.     17:00 hod. - Apple for Dummies. Ukážeme vám, jak „jiná“ je práce s počítači Apple oproti počítačům používající Windows.
 


Ruské centrum Vás zve:

4.4. od 16 hodin Filmový klub o Rusku (dále každé první pondělí v měsíci)
8.4. v čase 9-14 hodin seminář pro učitele ruského jazyka
2.5. Filmový klub


 
Přihlašte se na letní školu "Communication of Scientific Research"
Více informací najdete na http://www.ujp.zcu.cz/en/student/csr/
 
Letní jazyková škola ZČU
MEZINÁRODNÍ LETNÍ JAZYKOVÁ ŠKOLA 2016  
 
Už plánujete letní aktivity? A patří mezi ně i jazykové vzdělávání? Pokud ano, přijďte se zdokonalit v některém ze sedmi jazyků, které nabízí 27. Mezinárodní letní jazyková škola Západočeské univerzity v Plzni. Vybírat můžete téměř z 50 kurzů, které proběhnou v termínu 11. – 29. července 2016.
 
Základ letní školy tvoří celodenní a odpolední jazykové kurzy různé délky, zaměření i intenzity. Na letní škole si můžete prohloubit jak obecné jazykové znalosti v různých úrovních pokročilosti, tak se zaměřit na specializované kurzy, jakými jsou například příprava na státní maturitu z angličtiny a zkoušku FCE, nebo kurz angličtiny zaměřený do oblasti práva. Přicházíme také s exkluzivní nabídkou kurzů italštiny a ruštiny v délce jednoho týdne v úrovních začátečník, mírně pokročilý a středně pokročilý (úrovně lze absolvovat jednotlivě nebo všechny za sebou).
 
Letos poprvé nabízíme týdenní kurz zaměřený na angličtinu pro cestování nebo dopolední kurz Business English, který Vás připraví na pracovní jednání. Nově jsme také rozšířili nabídku kurzů pro lékaře a zdravotnický personál – na výběr jsou tak kurzy angličtiny a němčiny ve zdravotnictví.
 
Celou koncepci letní školy doplňuje doprovodný kulturní a sportovní program, který podporuje neformální kontakt mezi všemi účastníky. Ten letos nabídne třeba prohlídku Plzně, výlet Po stopách prezidenta Masaryka, návštěvu Manětína nebo zájezd na hrad Velhartice.
 
Neváhejte a připojte se k nám i Vy! Přihlásit se můžete až do 17. května.
 
Kompletní nabídka kurzů je k dispozici zde: http://www.isls.cz/cs/kurzy
Informace k letní škole najdete na www.isls.cz

 

unsubscribe from this list    update subscription preferences