Reference

Eva Svobodová, Církevní gymnázium, Plzeň

Sekce francouzština SŠ 

 

Dobrý den,

o Konferenci studentských prací jsem se dozvěděla během výuky francouzštiny, a přes počáteční nejistotu jsem se rozhodla zúčastnit a vyzkoušet svoje prezentační i jazykové dovednosti. Konference na mě udělala vynikající první dojem, vše bylo velmi dobře zorganizováno a program byl jako ušitý na míru. Prvotní nervozita ze mě opadla až když jsem vystoupila se svojí prezentací. S hodnocením poroty naprosto souhlasím, z chybiček jsem se poučila. Navíc jsem za druhé místo dostala i hodnotné ceny, za které jsem moc ráda. Prezentaci celkově hodnotím jako obrovský přínos a užitečnou zkušenost pro moje budoucí vzdělávání a snad i profesní život.

 

Děkuji za možnost zúčastnit se, Konferenci bych rozhodně doporučila i dalším zájemcům.

Eva Svobodová

Církevní gymnázium, Plzeň

 

 

Jiřina Karasová, FST ZČU

Sekce angličtina humanitní VŠ 

Dobrý den,

 

Posílám vyjádření ke konferenci. Byl to pro mě úžasný zážitek, moc si vážím takové zpětné vazby, tu prezentaci jsem připravovala hodně dlouho a každou takovou další zkušeností získávám nový náhled a vidím na čem u sebe dál pracovat a co dělám dobře. Velmi přínosné je i sledovat ostatní účinkující a poučit se z jejich projevu. Hodně pracuji na tom, abych uměla dobře prezentovat, takže pro mě to vážně hodně znamená, že jsem umístila na 1. místě, měla jsem obrovskou radost, ani bych tomu nevěřila! Moc mě těší tako příležitosti, za to děkuji :-) 

 

Přeji hezký den,

 Jiřina Karasová FST ZČU

 

 

Matěj Rott, FST ZČU

Sekce angličtina technická VŠ 

 

Dobrý den, níže zasílám pár řádek k hodnocení proběhlé konference.

 

O konferenci jsem se dozvěděl od pana Wróblewski na hodině angličtiny. K účasti mě motivoval informací, že není ani tak důležité téma prezentace, jako její přednes a zpracování. A ukázalo se, že i velmi kontroverzní téma se opravdu mohlo dočkat úspěchu, ačkoliv nebylo nikterak složité.
Na místě konání vše probíhalo v klidu a přehledně. Prezentování před méně početným publikem o cca 6 porotcích a dalších 8 prezentujících pomohlo dobře překonat nervozitu a soustředit se na přednes. Zároveň se během několika hodin prezentování mezi všemi přítomnými uvolnilo napětí a panovala přátelská atmosféra, což mohlo být výhodou pro ty, kteří přednášeli později. Otázky porotců nebyly nijak složité ani náročné na odpověď.
Vyhlášení a zakončení probíhalo poněkud zmatečně, možná by byla na místě volba lepších prostor pro vyhlašování výsledků.

 

Mezi klady bych vyzdvihl zpětnou vazbu od porotců, která byla velmi konstruktivní. Příště by snad mohla probíhat za přítomnosti všech prezentujících najednou, pro lepší sebehodnocení. Dále pak přátelský a tolerantní přístup všech porotců a organizátorů. Výborná byla i časová organizace, přestávka a občerstvení. Ke zlepšení do dalších let by mohla přispět lepší volba prostorů a doladění technických nedostatků (jako např. absence dálkových ovladačů prezentací). Osobně bych také uvítal vyhrazený prostor pro osobní kontakt s přítomnými představiteli firem, který vnímám jako velmi důležitý aspekt celé akce. Nakonec si jen myslím, že je škoda, že se o akci studenti těžko dozvídají. Student, který nechodí na hodiny jazyka, kde by ho mohl vyučující motivovat k účasti, má malou šanci nabýt přesvědčení, že by to měl jít zkusit, pokud se o akci tedy vůbec dozví.

 

Děkuji všem organizátorům za skvělou zkušenost, stálo to za to!

Matěj Rott

FST ZČU

 

 

Pavla Macháňová, FAV ZČU

Sekce angličtina technická VŠ

 

Zdravím,

ráda bych poděkovala za možnost zúčastnit se Konference studentských odborných prezentací. Myslím si, že možnost vyzkoušet si prezentovat v cizím jazyce před odbornou porotou složenou jak z jazykových pedagogů, tak zástupců firem je skvělá příležitost pro všechny studenty. Zajímavou součástí programu byla prezentace sponzorů (Bosch, ZF, MBtech...). Ocenila jsem také feedback, který jsme individuálně dostali po skončení prezentací, kdy nám byly konkrétně řečeny plusy i mínusy našeho projevu. V neposlední řadě byly pěkné a motivační ceny. 

 

S pozdravem

Pavla Macháňová, FAV ZČU